Słodzik stołowy Zielony Listek – Ksylitol 500g

Słodzik stołowy na bazie ksylitolu.

Słodzik stołowy Zielony Listek – Ksylitol 500g

40% mniej kalorii niż cukier

KSYLITOL to substancja pochodzenia naturalnego. Ksylitol naturalnie występuje w wielu owocach, warzywach i zbożach. Jest wytwarzany przez ludzkie ciało w procesie metabolizmu.

Ksylitol może być stosowany jako substytut zwykłego cukru. Jest tak samo słodki, jednak zawiera 40% mniej kalorii. Podobnie jak cukier może być używany do przygotowywania potraw w szerokim zakresie temperatur.

Ksylitol wywołuje intensywne i odświeżające, a zarazem chłodzące uczucie w ustach.

Ksylitol wytwarza w organizmie odczyn zasadowy (nie kwasowy jak cukier, który karmi bakterie, bakterie nie wywołują jego fermentacji w ustach).

Spożywanie żywności zawierającej ksylitol zamiast cukru prowadzi do mniejszego wzrostu poziomu glukozy we krwi po ich spożyciu niż po spożyciu żywności zawierającej cukier. Ksylitol w organizmie jest przetwarzany powoli mając indeks glikemiczny IG 14-krotnie niższy niż glukoza i 8 krotnie niższy od sacharozy ( im niższy IG tym niższy poziom cukru we krwi po jedzeniu), a więc organizm potrzebuje znacznie mniej insuliny.

Ze względu na to, że organizm musi się przystosować do wytwarzania zwiększonej ilości enzymu trawiącego ksylitol, należy stopniowo zwiększać dawkę dobową ksylitolu (najlepiej zaczynać od 1 łyżeczki od herbaty na dzień). Spożycie w nadmiernych ilościach może mieć efekt przeczyszczający. Nie zaleca się podawania dzieciom do 3-go roku życia ze względu na niedojrzałość ich układu trawiennego. Naukowcy fińscy zalecają spożywanie do 40g (8 łyżeczek ) ksylitolu dziennie.

Składniki: ksylitol.

Wartość odżywcza 100g
Wartość energetyczna 1000kJ/240kcal
Tłuszcz 0g
Węglowodany 100g
w tym
-cukry 0g
-alkohole wielowodorotlenowe (poliole) 100g
-skrobia 0g
Błonnik 0g
Tłuszcz 0g
Sól 0g

 

Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Masa netto 500g

Producent: Domos Polska Sp. z o.o.

Zakład Produkcyjny: Cząstków Maz. ul. Gdańska 3, 05-152 Czosnów

Podobne

produkty